Zakończyliśmy wizyty wspierające Leader100 SPORT [2023]

Nauczyciele w programie Leader100 SPORT doskonale wiedzą, że w II semestrze roku szkolnego odbywają się praktyczne wizyty wspierające. W tym roku w woj. łódzkim wizyty rozpoczęliśmy w lutym i były one realizowane przez dwójki trenerskie (trener ds. sportu i trener ds. współpracy z rodzicami) we współpracy z koordynatorami i nauczycielami 200 przedszkoli i szkół, które uczestniczą w Programie Leader100 SPORT. Spotkania odbywały się w ramach danej gminy lub miasta, aby umożliwić lepszą wymianę doświadczeń między samymi nauczycielami oraz trenerami. Dodatkowo w ostatniej części wizyty często udało się spotkać z rodzicami, z którymi – wspólnie z nauczycielami – przeprowadzone zostały warsztaty na temat dostępnych dla nich narzędzi (strona z materiałami na temat wychowania dzieci, filmiki edukacyjne na temat kompetencji społecznych, sposoby praktycznego korzystania z poradnika dla rodziców w domu, który otrzymała każda rodzina uczestnicząca w programie).

Ramowy program wizyty składał się z części praktycznej z nauczycielami (2 godziny lekcyjne), części praktycznej nauczycieli z dziećmi (1 godzina lekcyjna) i warsztatów dla nauczycieli i rodziców.

Od września 2023 r. w programie uczestniczyć będą już trzy roczniki dzieci z woj. łódzkiego, w wieku od 5 do 8 lat i planujemy kolejne szkolenia dla nauczycieli, koordynatorów, a także przedstawicieli dyrekcji.

Poniżej krótki film pokazujący realizację programu Leader100 SPORT w roku szkolnym 2022/2023.

 

Więcej na stronie Programu Leader100 SPORT

Scroll to Top