Witamy w rodzinie Leader100

Witamy w rodzinie Leader100!

Za nami pierwsze miesiące roku szkolnego 2022/2023. W tym czasie wiele się działo: prowadziliśmy (i nadal prowadzimy) szkolenia dla nauczycieli w ramach programu Leader100 SPORT w województwie łódzkim, tworzyliśmy nowe e-booki we współpracy z Fundacją PZU, a także pracowaliśmy nad materiałami pomocowymi dla rodziców i nauczycieli.

Początek roku szkolnego był dla nas niezwykle ważny także z innego powodu. Dołączyły do nas kolejne placówki, których uczniowie i nauczyciele, przy wsparciu rodziców, mogą korzystać z przygotowanych przez nas materiałów na godziny wychowawcze. 

W naszym gronie mamy przyjemność powitać dzieci i młodzież m.in. ze Szkoły Podstawowej w Białołęce koło Głogowa, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka w Legnicy, Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Legnicy, Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie, Szkoły Podstawowej nr 10 im. gen. Sikorskiego w Lubinie, Zespołu Szkól im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach, Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Tymowej, Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Trzebnicach, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wilkowie. Witamy również wszystkich nauczycieli i wychowawców z tych placówek, a także rodziców uczniów. Mają oni największy wpływ na wychowanie dzieci i młodzieży.

Wiele szkół, zarówno podstawowych, jak i ponadpodstawowych, zdecydowało się na kontynuowanie współpracy z Fundacją Leader100. Są to między innymi placówki z Wielkopolski, Mazowsza i Dolnego Śląska.

Wszystkim placówkom, które do nas dołączyły lub kontynuują przygodę z Leader100, dziękujemy za zaufanie. Wiemy, jak ważne jest rozwijanie postaw społecznych u dzieci i młodzieży, mamy również świadomość, jak ogromną rolę odgrywają w tym procesie rodzice. Naszym hasłem jest: „Szkoła pomaga w wychowaniu, rodzina pomaga w nauczaniu”. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i dzięki niej uczniowie, oprócz niezbędnej wiedzy, zdobędą kompetencje, które ułatwią im dorosłe życie.

Pamiętajcie, że korzystanie z materiałów Leader100 można zacząć w każdym momencie roku szkolnego. Są one idealnym uzupełnieniem programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły. O tym, jak dołączyć do Programu przeczytacie tutaj: https://leader100.pl/2022/05/25/jak-dolaczyc-do-programu-leader100/.

Leave a Comment

Scroll to Top