Jak skorzystać z modelu sponsoringowego | Fundacja Leader100

Jak skorzystać z modelu sponsoringowego, który oferuje Fundacja Leader100?

Wiemy, jak ważna jest współpraca. Właśnie dlatego od początku swojej działalności pokazujemy, że w wychowywaniu młodego pokolenia bierze udział zarówno rodzina, jak i szkoła. Hasło, które przyjęliśmy brzmi: „szkoła pomaga w wychowaniu, rodzina pomaga w nauczaniu”. Bardzo ważne jest dla nas także zaangażowanie społeczności lokalnej, która może wesprzeć finansowo edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Ogromną rolę odgrywają w tym nasi partnerzy i sponsorzy, ponieważ to oni w wielu wypadkach umożliwiają szkołom korzystanie z materiałów Leader100.

Kto może zostać sponsorem w Leader100?

To bardzo proste! Sponsorem może być każda firma, która zdecyduje się wspierać finansowo szkołę lub kilka szkół z obszaru danej gminy, powiatu czy województwa. Placówka edukacyjna, która chce zacząć korzystać z Materiałów Leader100, może zwrócić się do wybranego przedsiębiorstwa działającego w regionie i przedstawić warunki współpracy. Dzięki sponsorom szkoła ponosi jedynie jednorazowe koszty szkolenia i wdrożenia Leader100 w szkole.

W Fundacji Leader100 zawieramy umowę sponsoringową z firmą, która zdecyduje się na wspieranie szkoły. Z placówką natomiast podpisujemy umowę licencyjną na korzystanie z materiałów. To sprawdzony proces, który działa u nas od lat.

Pomoc dla szkół bez sponsora!

Zależy nam na tym, aby wszystkie chętne placówki mogły korzystać z naszych materiałów. Wiemy jednak, że nie w każdej gminie czy powiecie znajdzie się firma, która chętnie wesprze szkoły finansowo. Dlatego zachęcamy do zgłaszania się do nas – postaramy się wspólnie poszukać podmiotu gotowego na zostanie sponsorem.

Właśnie dla potrzebujących pomocy placówek powstał nasz fundusz stypendialny. Dzięki niemu ofiarodawcą może być każdy – zarówno przedsiębiorstwa z całej Polski, jak i osoby prywatne, którym na sercu leży dobro młodych ludzi. Darowizny można dokonać, wpłacając wybraną sumę na numer konta: 97 2130 0004 2001 0553 9085 0003. Jako tytuł przelewu prosimy wpisać: „Darowizna na cele edukacyjne” lub swój adres e-mail. Jednocześnie serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy właśnie w taki sposób od lat wspierają biedniejsze placówki edukacyjne. To właśnie dzięki Wam uczęszczający do nich uczniowie mają możliwość rozwijania kompetencji społecznych. Również dochody z e-booków dostępnych w e-sklepie zasilają częściowo fundusz stypendialny.

Przede wszystkim – upraszczamy!

Wiemy, że robota papierkowa jest jedną z najbardziej nielubianych części pracy nauczycieli, dlatego zadbaliśmy o to, by korzystanie z Materiałów Leader100 było proste i przejrzyste. Procedury przystąpienia do Leader100 są przystępne i opierają się na wizycie naszych przedstawicieli w szkole oraz rozmowie z gronem pedagogicznym. Nie chcemy, by dyrektorzy i nauczyciele zniechęcili się koniecznością wypełniania ogromu dokumentów, dlatego uprościliśmy wszystko do minimum. Jeśli jakaś placówka zdecyduje się na przedłużenie współpracy, jedyna formalność to aneksowanie jednego załącznika do umowy. Oczywiście pozostajemy też w stałym kontakcie z wszystkimi szkołami, które korzystają z Leader100, a także ze sponsorami, którzy wspomagają je finansowo.

Jeśli potrzebujecie więcej informacji na temat poszukiwania sponsora lub sami chcecie się podjąć tej roli, służymy pomocą.

E-mail:  leader100@leader100.pl

Tel.: +48 514 170 912

Leave a Comment

Scroll to Top